Органічна мембрана

Органічна мембрана-це матеріал, що володіє селективною функцією поділу, і коли існує рушійна сила з обох сторін мембрани (наприклад, різниця тисків, різниця концентрацій, різниця потенціалів і т.д.), компонент сировини вибірково проникає в мембрану. Поділ, Класифікація, концентрація і очищення різних рідких або газових компонентів можуть бути досягнуті шляхом селективного поділу мембран. Оскільки ніяких морфологічних змін не потрібно, методи мембранного поділу особливо підходять для процесів поділу без фазових і хімічних змін. Широко використовується в медицині, біології, харчовій, нафтохімічній, енергетичній, водоочисній та інших областях, що призводить до величезних економічних і соціальних вигод.

Мембранні матеріали є основою і ядром мембранної технології. Властивості і хімічна структура мембранних матеріалів відіграють вирішальну роль в ефективності мембранного поділу. Існує багато типів мембран відповідно до різних методів класифікації..

A. РОЗМІР ПОР МЕМБРАНИ

Залежно від розміру пор мембрани або розміру утримуваних частинок її можна розділити на мікрофільтрацію (MF), ультрафільтрацію (UF), Нанофільтрацію (NF) і зворотноосмотичну (RO).

B. МАТЕРІАЛ МЕМБРАНИ

Матеріал мембрани визначає хімічні властивості мембрани, які визначають основні хімічні властивості, такі як гідрофільність, анти-забруднення, стійкість до кислот і лугів, жиростійкість, стійкість до органічних розчинників, стійкість до високих температур і сонячного світла.

Це сильніше гідрофільність мембрани, тим вище анти-забруднення властивості; це краще хімічна стабільність мембрани, тим сильніше кислоти і луги опір і тим сильніше опір окисленню, тим краще довговічність мембрани.

Залежно від матеріалу мембрани, мембрану можна розділити на неорганічну мембрану і органічну мембрану. Органічна мембрана виготовлена з високомолекулярних матеріалів, оброблених і змішаних, таких як полівініліденфторид, полівінілхлорид, поліефірсульфон, полісульфон, поліпропілен, поліетилен, поліакрилонітрил, ароматичний поліамід, ацетат целюлози тощо. Органічна мембрана має широкий діапазон селективності, і може бути вибірково зроблена в різні мембрани згідно різним користями, різним властивостям, і різним молекулярним кількостям вирізування, але коли сировина має сильні характеристики органічного забруднення кислоти, алкаліа, сильних в'їдливих, високотемпературних і високої концентрації. У той же час органічна мембрана схильна до корозії і закупорці пір мембрани. Основні характеристики органічних і неорганічних мембран порівнюються як показано в наступній таблиці:

C. КОНФІГУРАЦІЯ МЕМБРАНИ

Конфігурація мембрани пов'язана з процесом її виготовлення і зазвичай класифікується на порожнисту волокнисту мембрану, плоску мембрану, трубчасту мембрану і спіральну мембрану.

0