Замовник: АТ «BIOFUTURE» м. Шилуте, Литва.
Проект:
№1. Створення виробничих потужностей з глибокої переробки післяспиртової барди. Мета проекту-розширення номенклатури готової продукції шляхом переробки післяспиртової барди в принципово новий для Литви продукт – білково-Вітамінний концентрат (БВК). БВК використовується як збагачувач сухих комбінованих кормів, підвищуючи їх кормову цінність. Паралельно вирішується екологічна задача-100% утилізація післяспиртової барди;
№2. Модернізація технологічних відділень дистиляції та ректифікації. Мета проекту-розширення номенклатури готової продукції шляхом випуску паралельно біоетанолу ректифікованого етилового спирту, що відповідає своїми якісними показниками вимогам лікеро-горілчаних виробництв.
Замовник: великий нафтопереробний завод.
Найменування колони: Вакуумна колона масляного типу.
Діаметр колони: 8200 мм.
Проблеми виробництва:
У колоні часто застосовувалися звичайні тарілки, через що з'явилися такі проблеми, як низький ККД, високий перепад тиску, низький вихід масляних фракцій і широкий діапазон фракції. Крім того, внаслідок неякісної роботи колони колір важкої Масляної фракції залишився глибоким, вміст залишкового нагару високим.
Результати реконструкції:
Перепад тиску між вершиною і відпарної секцією знизився менше, ніж до 20 мм Hg при проектній потужності і склад кипіння всіх бічних ліній став більш вузьким. Колір і вміст вуглецевого залишку важкої фракції очевидно поліпшені. Фракція легше 500°C у вакуумному осаді знизилася з 7% до 4%.
Замовник: нафтопереробний завод.
Найменування колони: атмосферна колона.
Діаметр колони: 4800 мм.
Проблеми виробництва:
Колишні тарілки колони не відповідали вимогам споживачів по гнучкості експлуатації. Великий перепад тиску призвів до великої витрати пари і низького виходу легких фракцій.
Результати реконструкції:
Атмосферна колона, в частині якої застосовані насадки після реконструкції, має досить велику гнучкість експлуатації і кращий ефект ректифікації. Максимальна межа продуктивності підвищився на 15%. Вихід легких фракцій збільшився, принаймні, на 0,5% на основі сировинної нафти. Помітно зменшилося переплетення бічних фракцій. Початкова точка кипіння третьої бічної фракції після реконструкції підвищилася на 33 ° С.
Замовник: нафтопереробний завод.
Найменування колони: фракційна колона.
Діаметр колони: 3000мм.
Проблеми виробництва:
Підвищення ціни пропілену на ринку зажадало від заводу збільшення виробництва пропілену з зрідженого газу (LPG). Поліпшення роботи депропіленової колони (De-C3) і пропілено-фракційної колони С3 було ключовою проблемою для збільшення виробництва заводу.
Результати реконструкції:
Продуктивність установки (LPG) після реконструкції досягла 300,000 тонн на рік, тобто на 10% більше, ніж проектна продуктивність, розрахункове значення, встановлене в контракті. Споживач анітрохи не збільшить продуктивності установки через обмеження від потужності теплообмінників.
Значно зріс ККД фракційної колони С3 після реконструкції, підвищилася чистота пропану і пропілену при зменшенні відношення циркуляційного зрошення. Збільшився вихід пропілену установки від 90% до 95%.