Замовник:
Нафтопереробний завод
Найменування колони:
Атмосферна колона
Діаметр колони:
4800 мм
Проблеми виробництва:
Колишні тарілки колони не могли задовольнити вимогам споживачів по гнучкості експлуатації. Великий перепад тиску призвів до великої витрати пари і низького виходу легких фракцій.
Історія експлуатації колони:
В атмосферній колоні продуктивністю 3,500,000 тонн на рік і діаметром 4800 мм, використовувалися звичайні тарілки. Через недостатній коефіцієнт отвору на тарілках при повній потужності роботи колони різко збільшився перепад тиску, знизився вихід легких фракцій і значно підвищився витрата водяної пари. До установки колони на заводі компанія Цзехуа провела реконструкцію іншої атмосферної колони (Д.3200мм) із застосуванням регулярно-структурованої насадки. Ця колона працювала кілька років успішно і з кращими показниками, в результаті чого завод вирішив реконструювати атмосферну колону діаметром 4800мм також із застосуванням регулярно-структурованої насадки.
Заходи реконструкції:
Для двох секції ЦО і отпарной секції з метою економії капіталовкладення використовувалися високоефективні клапанні тарілки EDV™ замість звичайної насадки. Для п'яти ректифікаційних секцій з метою підвищення коефіцієнта сепарації і зниження перепаду тиску використовувалися регулярні структуровані насадки. Ці регулярно-структуровані насадки володіють більшою питомою поверхнею і особливим поверхневим властивістю (це дуже важливо для утворення рідкої плівки на насадок ярусів) і видають більше теоретичних тарілок. У всіх насадочних ярусах були застосовані канальні розподільники рідини з метою рівномірного проходу рідких потоків через насадочні яруси. Збірники рідини були спроектовані із застосуванням тарілок типу димової труби з метою використання діючих приладдя. В результаті цих заходів для заводу зекономлено велику кількість будівельних капіталовкладень.
Результати реконструкції:
Атмосферна колона, в частині якої застосовані насадки після реконструкції, має досить велику гнучкість експлуатації і кращий ефект ректифікації. Максимальна межа продуктивності підвищився на 15%. Вихід легких фракцій збільшився, принаймні, на 0,5% на основі сировинної нафти. Помітно зменшилося переплетення бічних фракцій. Початкова точка кипіння третьої бічної фракції після реконструкції підвищилася на 33 ° С.
ДП "БТС-ІНЖИНІРИНГ" здійснює проектування, виготовлення, монтаж, налагодження та автоматизацію установок дегідратації.
Для повного зневоднення етилового спирту використовується установка зневоднення на молекулярних ситах, яка складається з 2-3-х адсорберів. Адсорбери експлуатують поперемінно. Як адсорбенту використовують силікагель.
З ємності ректифікований етиловий спирт насосом прокачують через теплообмінник, де він підігрівається гарячими парами після адсорберів, і далі подають до збірки підігрітого етилового спирту. Рівень в збірнику підтримують в автоматичному режимі за допомогою автоматичного регулятора.
Підігрітий ректифікований етиловий спирт циркуляційним насосом прокачують через паровий підігрівач, де проходить його нагрівання до заданої технологічним режимом температури з утворенням парової і рідинної фаз. Підігрів проводиться гострою парою і регулюється автоматичним регулятором.
З метою подачі на адсорбери тільки парової фази і стабільної температури встановлений паровий перегрівач, на який подається гостра пара через автоматичний регулятор. Конденсат гострої пари з перегрівачів направляють в збірник конденсату.
Перегрітий пар етилового спирту проходить через адсорбер, який працює в режимі зневоднення. Молекули води, які знаходяться в парі, затримуються в порах молекулярних сит. Зневоднений пар на виході з адсорбера потрапляє в теплообмінники, де нагріває ректифікований етиловий спирт, який подають на дегідратацію, повністю конденсується і потрапляє в збірник. Зі збірки дегідратований етиловий спирт насосом подають для охолодження в теплообмінник. Охолоджений дегідратований етиловий спирт через вузол обліку подають на склад.
Після насичення водою молекулярних сит в адсорбері № 1 підключають адсорбер №2, а адсорбер №1 виводять на регенерацію. Для проведення регенерації в адсорбері №1 за допомогою вакуум-насоса створюють розрідження з метою зниження температури кипіння води і її випаровування. Цикл регенерації наступних адсорберів аналогічний наведеному вище.
Для конденсації парів дегідратованого етилового спирту в теплообмінниках використовують систему оборотного водопостачання. Для охолодження зневодненого етилового спирту в теплообміннику використовують воду, охолоджену в холодильній машині.