03 лют 2021

ЗАСТОСУВАННЯ ЗВАРНИХ СПІРАЛЬНИХ ТЕПЛООБМІННИКІВ У ВИРОБНИЦТВІ ЕТАНОЛУ

У виробництві етанолу застосування спіральних теплообмінників знайшло широке використання. Спіральні теплообмінники поділяються:

  • за способом розташування - горизонтальні, вертикальні, похилі;
  • за конструкційними особливостями - розбірні, зварні (паяні);
  • за матеріалом виготовлення - сталь конструкційна, сталь нержавіюча.

На багатьох виробничих майданчиках з випуску етанолу використовуються розбірні спіральні теплообмінники. Основні напрямки застосування - рекупераційні цикли (нагрівання/охолодження води), охолодження сусла до температури складки перед подачею в бродильні апарати (ферментаційні апарати), регулювання температури бражки в процесі бродіння (ферментації).

До переваг розбірних спіральних теплообмінників можна віднести оперативний доступ до спіралей теплообмінника для візуального огляду і проведення очищення, мийки (дезінфекції).

Основний недолік розбірних спіральних теплообмінників - відносно велика вага і, як наслідок, досить висока вартість.

На підставі вищевикладеного можна зробити наступний висновок: а чому б не використовувати для тих же цілей зварні спіральні теплообмінники (менша вага і вартість). За вартістю зварений спіральний теплообмінник дешевше розбірного на 40%. Для обслуговування не потрібні витратні матеріали і не витрачається час на його розбирання і складання. Зварений спіральний теплообмінник може експлуатуватися і при більш високих показниках тиску.

Єдине застереження - здійснення очищення (дезінфекції). Але і ця проблема вирішувана установкою циркуляційного контуру для очищення та дезінфекції спіралей теплообмінника.

Зварений теплообмінник Розбірний теплообмінник